KONST / Litografier / Färglitografi 4718422
nr 471 8422
Färglitografi
Skeppsbrott, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], 45x67
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 juni 2007
kl 16:59:46
250 kr
550 kr
450 kr
550 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Mässing
Farstagods